דף הבית

שוב ושות' משרד עורכי דין

שוב ושות' משרד עורכי דין

תחומי התמחות

תכנון ובנייה


אתר אינטרנט

https://shoob.co.il/

כתובת

הירקון 5, מתחם העסקים LYFE מגדל A, קומה 19, בני ברק

טלפון

03-6942000

שוב ושות' משרד עורכי דין

תחומי התמחות

תכנון ובנייה


אתר אינטרנט

https://shoob.co.il/

טלפון

03-6942000

כתובת

הירקון 5, מתחם העסקים LYFE מגדל A, קומה 19, בני ברק

הנהלת חברת שוב ושות' משרד עורכי דין

עו״ד שמואל שוב

עו״ד שמואל שוב

שותף מנהל

עו״ד נעמה שיף

עו״ד נעמה שיף

שותפה

עו״ד אביעד שוב

עו״ד אביעד שוב

שותף

עו״ד צבי שוב

עו״ד צבי שוב

שותף

אודות חברת שוב ושות' משרד עורכי דין

שוב ושות' משרד עורכי דין הוא אחד המשרדים הגדולים, הוותיקים והמובילים בארץ בתחום הנדל"ן, התכנון והבנייה וההתחדשות העירונית. המשרד מדורג בראש המדדים המובילים בתחום הנדל"ן וחתום על פסיקות תקדימיות רבות בתחום המקרקעין.

במהלך שנת 2022 התמזג משרדו של עו"ד צבי שוב לתוך המשרד. המשרד הממוזג כולל למעלה מ – 30 עורכי דין לצד צוות מקצועי. באופן שכז, הפך המשרד לאחד המשרדים הגדולים בארץ בתחום המקרקעין התכנון והבנייה וההתחדשות העירונית, אם לא הגדול שבהם.

שוב ושות' משרד עורכי דין מספק ללקוחותיו סל מלא של שירותים משפטיים בכל היבטי תחום המקרקעין, התכנון והבנייה, לרבות ייצוג במסגרת עסקאות נדל"ן סבוכות ומורכבות, הסכמים על פי תמ"א 38 ופינוי-בינוי, פיתוח נדל"ן, שינוי ייעוד קרקע, מיסוי מקרקעין והיטלי השבחה ומיסוי עירוני, הפקעות; טיפול מול ועדות התכנון השונות לרבות ועדות ערר, ובנוסף מול בתי המשפט בערכאת השונות, דיונים משפטיים בנושאי מקרקעין ועוד.

המשרד הוקם בשנת 1957 על ידי עו"ד משה שוב ז"ל, אחד מעורכי הדין הוותיקים ופורצי הדרך בתחום המקרקעין בישראל. כיום עומדים בראש המשרד ילדיו של שוב ז"ל: עו"ד שמואל שוב, המשמש כשותף מנהל, עו"ד נעמה שיף ועו"ד אביעד שוב, ולצידם צוות עורכי הדין, המתמחים והעובדים. המשרד כולל בנוסף מחלקה המתמחה ברישום פרצלציות ובתים משותפים בניהולה של עו"ד מלי רוזנבלום. בעקבות מיזוג משרדו של עו"ד צבי שוב לתוך משרד שוב ושות' ב-2022, מונה עו"ד צבי שוב לשותף נוסף במשרד.

ייצוג מלא עד הערכאות העליונות 

המשרד מעניק ללקוחותיו שירות וייצוג מלאים בכל שלבי התביעות לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבנייה (פגיעות תכנוניות),ליווי פרויקטים לבנייה עד לרישומם הסופי, ייצוג משפטי מול רשויות התכנון בבתי המשפט השונים, ועדות הערר ורשויות המס. כמו כן, טיפול במקרקעין ובכל סוגי העסקאות, בדיקת נאותות וייעוץ בנוגע לכלל ההיבטים של רכישת הקרקע, שלבי הוצאת העסקה לפועל והליכי המשא ומתן לניסוח ההסכמים הרלוונטיים (כולל יוזמות משותפות והסכמי ליווי מימון). המשרד מייצג את לקוחותיו הן מול ועדות התכנון והן בבתי המשפט האזרחיים ובתי המשפט המנהליים, לרבות בית המשפט העליון. במהלך השנים, במסגרת ייצוג לקוחותיו בערכאה העליונה, הגיע המשרד למספר רב של פסיקות תקדימיות בתחום המקרקעין.

שני המשרדים מדורגים כבר שנים בין משרדי עורכי הדין המובילים בתחום הנדל"ן והתכנון והבנייה על פי דירוג CODE BDI ודירוג 100 DUN'S. בין לקוחות המשרד: חברות נדל"ן ובנייה ציבוריות, חברות פרטיות וכן חברות אחרות, גופים מוסדיים ופיננסיים ולקוחות פרטיים רבים.

הרחבת הפעילות בתחום התכנון והבנייה 

עם השלמת מיזוגו של שוב ושות' משרד עורכי דין, צפויה הפעילות בתחום התכנון במשרד להתרחב אף יותר, עם דגש על קידום תכניות והשבחת נכסי מקרקעין, טיפול בהיטלי השבחה לרבות ניהול הליכים בפני שמאי מכריע, ועדות ערר ובתי משפט, ליווי התנגדויות לתכניות פוגעות, כולל ייצוג מתנגדים לתכניות פוגעות בפני מוסדות תכנון, כמו גם ייצוג יזמים אל מול התנגדויות לתכניות המקודמות על ידם, ייצוג בעלי קרקעות וגופים הנפגעים מהפקעת קרקעות, ייצוג לקוחות מול משרדי מיסוי מקרקעין, ניהול השגות ועררים על שומות, הפחתות מיסי נדל"ן וכן ייצוג בענייני מיסוי עירוני.

ניוזלטר 'עו"ד על נדל"ן '

המשרד פועל להמשך הפצתו של "עו"ד על נדל"ן", ניוזלטר אינטרנטי בנושאי מקרקעין ותכנון ובניה שהוקם על ידי משרד צבי שוב. הניוזלטר כולל בין היתר עדכוני פסיקה וחקיקה והוא יופץ ללקוחות המשרד, לבעלי עניין בענף הנדל"ן, לאתרים מקצועיים שונים וכד'.

מובילים בתחום ההתחדשות העירונית 

שוב ושות' משרד עורכי דין מתמחה בליווי ובייצוג דיירים ובייצוג יזמים בפרויקטים של התחדשות עירונית, תוך הענקת שירות משפטי צמוד ומקיף, החל בשלב ההחלטה העקרונית על ביצוע הפרויקט, דרך ניתוח ובחירת ההצעות מטעם היזמים, ניהול המשא ומתן וליווי עד סיום הפרויקט. צוות המשרד מבצע עבור הדיירים בדיקה מקיפה ומעמיקה, מתוך מטרה לוודא כי היזם שנבחר מחזיק בניסיון מספיק בתחום ההתחדשות העירונית ובעל איתנות כלכלית שתאפשר לו לספק את הביטחונות הראויים ולהשלים את הפרויקט בהצלחה. כחלק מהתהליך, יוודאו עורכי הדין של המשרד כי כלל ההסכמות בין היזם לדיירים מתועדות ומפורטות בכתב בצורה מפורשת, כדי להבטיח שהדיירים לא יישאו באף הוצאה שלא לצורך, וכי הם יקבלו בעד דירתם הקיימת את התמורה המובטחת להם.