דף הבית

ד.ס. בניין ערים אדריכלים ותכנון בע"מ

ד.ס. בניין ערים אדריכלים ותכנון בע"מ

תחומי התמחות

פינוי בינוי


כתובת

החשמונאים 100, תל אביב

טלפון

03-5625623

ד.ס. בניין ערים אדריכלים ותכנון בע"מ

תחומי התמחות

פינוי בינוי


טלפון

03-5625623

כתובת

החשמונאים 100, תל אביב

דירוגי החברה על פי מדד ההתחדשות העירונית

פעילות בפינוי בינוי חברת ד.ס. בניין ערים אדריכלים ותכנון בע"מ

9
סה"כ מתחמים (תב"ע)
6,000-6,500
סה"כ דירות אחרי
5
סה"כ פרויקטים (רישוי)
2,000-2,500
סה"כ דירות אחרי

הנהלת חברת ד.ס. בניין ערים אדריכלים ותכנון בע"מ

אדר' יואב השמשוני

אדר' יואב השמשוני

מנהל משותף

אדר' דורית השמשוני סמואלוב

אדר' דורית השמשוני סמואלוב

מנהלת משותפת

אודות חברת ד.ס. בניין ערים אדריכלים ותכנון בע"מ

ד.ס. בניין ערים – אדריכלים ותכנון בע"מ הוא אחד ממשרדי התכנון הוותיקים והידועים בארץ. המשרד מתמחה בתכנון עירוני, תכנון שכונות מורכבות בקנה מידה גדול, התחדשות עירונית ותכנון מפורט של מגדלי מגורים, בניה רוויה, צמודי קרקע ודיור מוגן.

המשרד מנוהל כיום על ידי הדור השלישי למייסדים, בראשות האדריכלית דורית סמואלוב השמשוני (בוגרת הפקולטה לאדריכלות בתל אביב, 2003) ואדריכל יואב השמשוני (בוגר בית הספר AA בלונדון, 2001).

הייחודיות של ד.ס. בניין ערים מתבטאת ביכולת לשלב בין תכנון ברמה גבוהה מאוד של סביבת מגורים, תוך עמידה בלוחות זמנים, שמירה על רמת עבודה גבוהה והיצמדות לתקציב נתון. דרך העבודה האופיינית של המשרד מתחילה בליווי הפרויקט משלב התב"ע, דרך תיאומים בוועדות הסטטוטוריות הנדרשות וליווי עד לאכלוס הפרויקט.

התמחות בהתחדשות עירונית

ד.ס. בניין ערים – אדריכלים ותכנון בע"מ מתמחה בתכנון פרויקטים רחבי היקף ומורכבים של התחדשות עירונית, הכוללים עירוב שימושים ותמהיל מגוון של מסחר, מבני ציבור, בתי כנסת, משרדים, שטחים פתוחים ופארקים – הכל מתוך מטרה ליצור איכות חיים גבוהה בשכונות ותיקות.

המשרד צבר במהלך השנים ניסיון רב בבחינת חלופות תכנון בנפחים וגבהים שונים ובצפיפות משתנה, התאמת התכנון למדיניות הבנייה והשימור של העיריות, תיאום מול גופים כמו איגודן, משרד הביטחון, רת"א, נת"ע, משרד התחבורה והרשות להתחדשות עירונית, התאמת הפרוגרמה הכלכלית לתכנון, מתן פתרונות תנועה וחנייה במרקם צפוף במרכז העיר, תוך שמירה על המרקם האורבני והתאמתו למציאות המשתנה.

פרויקט התחדשות עירונית כולל מרכיבים אנושיים רבים והמשרד מתכנן את הפרויקט ברגישות לצרכיהם של בעלי הקרקע החוזרים להתגורר בו, החל מבחינת תכנון הדירות ועד שדרוג הסביבה העירונית וחידושה. המשרד רואה בתכנון התחדשות עירונית זכות, להשתתף בבניין הארץ ובחידוש פניה.

פרויקטים לדוגמה

רובע איילון, רמת יוסף, בת ים: פרויקט פינוי-בינוי הכולל פינוי של חמישה בנייני רכבת ישנים בני 240 יח"ד קיימות ומבנה ציבור ישן, והקמה של 1,078 יח"ד חדשות במבנים המשלבים מגורים, מסחר, משרדים ומבני ציבור. המשרד אחראי גם לתכנון המפורט של הרובע כולו. לקוח: מצלאוי חברה לבניין בע"מ ונצבא התחדשות עירונית בע"מ. סטטוס: התקבל היתר בניה.

כרמי הפארק, שבטי ישראל, קריית גת: הריסה של 22 מבני מגורים ישנים בני 871 יח"ד קיימות ובנייה של 36 מבנים חדשים עם 2,728 יח"ד חדשות. תכנון אורבני ויצירת בלוקים עירוניים מלווי רחוב הכוללים בינוי מגוון, שטחים פתוחים ושטחים לצרכי ציבור, עם דגש על חיבוריות והליכתיות בשכונה וקישור לעיר הקיימת ולשכונת כרמי גת מצפון. לקוח: אפיק הירדן ייזום בע"מ וקוטלר גת בע"מ. סטטוס: התקבל היתר בניה.

הכוזרי, הרצליה: פרויקט פינוי-בינוי הכולל הריסה של שלושה מבנים בני 66 יח"ד קיימות והקמה של שישה מבני מגורים הכוללים 204 יח"ד חדשות, כיכר עירונית, שטח מסחרי ובנייני ציבור. לקוח: אפריקה התחדשות עירונית בע"מ + מצלאוי חברה לבניין בע"מ. סטטוס: לפני מתן תוקף לתכנית.

פרויקטים לדוגמה של ד.ס. בניין ערים אדריכלים ותכנון בע"מ

כרמי הפארק, שבטי ישראל קריית גת. יזם_ קבוצת אפיק הירדן. (קרדיט_ viewpoint.)

רובע איילון, יוספטל בת ים. יזם_ מצלאוי וקבוצת נצבא. (קרדיט_ viewpoint.)

הכוזרי, הרצליה. יזם_ מצלאוי, אפריקה ישראל התחדשות עירונית. (קרדיט_ evolve media)